Vota e diaporës përcakton fituesin në zgjedhjet e 12 prillit

Partitë opozitare në Maqedoninë e Veriut shpresojnë që votat e diasporës të kenë ndikim të fuqishëm…

Njihuni me Lirim Zendelin, pilotin me origjinë shqiptare që shumë shpejt mund ta shohim në Formula 1

Lirim Zendeli ëndërron të jetë shqiptari i parë që bën hapin e madh për të milituar…

Shoqata Uskana ka kënaqësi të shpalli konkursin për bursën USKANA 2020

Për të gjithë studentët shqiptarë që jetojnë ne SHBA kanë një mundësi, po ju bashkangjisim postimin…

Reagim nga -Shoqata Humanitare Cërvica-

BREZI I ARDHSHËM, NA FALNI! NA FALNI QË KEMI VËNË FITIMET MBI NJERËZIT DHE SUNDIMIN E…

BURSA, QYTETI I 800 MIJE SHQIPTAREVE (Video)

Diaspora ndihmon shkollat ne Kercove “SHOKE KLASE PERGJITHMONE”

Te nderuar Kercovare, une jem nga Kercova edhe jetoj ne SHBA. Merr pjese me nje organizat…

Shoqata “Uskana” USA ka realizuar fundjaven KAMPIN DIMEROR ’17

Fundëjava e kaluar te Kampi Dimëror 2017 ju kushtua rinisë Kërcovare që jeton në Amrikë dhe…

I riu nga Kërçova synon Parlamentin e Aargaut, për të përmirësuar imazhin e shqiptarëve

Kantoni i Aargaus zgjedh më 23 tetor 2016 parlamentin e ri kantonal. Në garë për të…

Froumi Rinor Kërçovar në Vjenë me nismë të re …

FORUMI RINORE KECOVAR NE VJENE HAPI EDHE KAPITULLINE E SAJE TE RIJE NE HISTORINE E SH.H.K.K…

Bledianin do të kemi mundësi për ta dëgjuar në 13 mars 2016, Recitalin Muzikor ‘AMA’ 2016, Ed.3

Blediani është student i vitit të tretë në Lake Zurich High School. Përveç aktiviteteve artistike, ai…