Përfitoni nga masat e qeverisë!

Te gjithe personat e papune qe jane paraqitur ne entin per punesin dhe ato qe kane…

Nga mesnata priten çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë gjatë ditës së sotme duhet të publikoj çmimet e reja me pakicë…

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) i ka publikuar çmimet e reja të derivateve të naftës, të…

Banka Botërore do të ndajë 50 milionë euro në RMV për pagën minimale të punëtorëve

Ministria e Financave e RMV-së informoi se Banka Botërorë do të ndihmojë Maqedoninë e Veriut me…

Si do të financohet rindërtimi i Evropës nga Covid-19?

Sensacioni në samitin e BE ishte deklarimi i mundësisë së dhënies së granteve nga BE. BE…

KE propozon 160 milionë euro ndihmë për Maqedoninë e Veriut

Komisioni Evropian (KE) propozon të sigurohen tre miliardë euro ndihmë makrofinanicare për dhjetë vende nga fqinjësia…

FMN dhe BB zotohen për më shumë angazhim ndaj krizës së pandemisë

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe Banka Botërore (BB), janë zotuar të rrisin përpjekjet e tyre për…

Angelovska: Ekonomia në tremujorin e dytë të këtij viti do të ketë një rënie prej 15 për qind

Ministrja e Financave, Nina Angelovska, beson se ekonomia në tremujorin e dytë të këtij viti do…

Covid-19, bota u bën thirrje të pasurve të ndihmojnë!

Njerëzve më të pasur në botë po u kërkohet të dhurojnë sa më shumë që munden…