Maqedonia e Veriut, kthim pas në luftën kundër korrupsionit

Maqedonia e Veriut është radhitur në vendin e 106-të në Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për…

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami thotë se janë të gatshëm që edhe të vetëm të sfidojnë Bashkimin Demokratik për Integrim

Intervista e plotë e Kryetarit Kasami për ‘Kosovapress’ Kryetari i Lëvizjes Besa në Maqedoninë e Veriut,…

Afrim Gashi takohet me ambasadorin e ri turk në Shkup, z.Hasan Mehmet Sekizkok

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, i shoqëruar nga Sekretari Organizativ, Bekim Sali, sot kanë realizuar takim…

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në një intervistë për Euronews Albania

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në një intervistë për Euronews Albania, ka deklaruar se…

Atë që e premtojmë edhe e realizojmë. Postim na Arbër Ademi

Ja si do të duket objekti i ri shkollor në Reçicë të Vogël, komuna e Tetovës!…

Dokumentet me emrin e ri të shtetit pritet të lëshohen nga muaji shtator

Dokumentet e reja për qytetarët me emrin e ri të shtetit Republika e Maqedonisë së Veriut,…

Kërçovë, qentë endacakë rrezikojnë banorët

Në qendër të Kërçovës dhe në pjesët periferike të saj ka qindra qenë endacak. Qytetarët thonë…

Ali Ahmeti thotë se i ishte ofruar ndarja e Maqedonisë në vija etnike, por kishte refuzuar

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti konfirmon në një intervistë tha se partia e tij nuk do…

Asaf Ademi “thumbon” Thaçin: Ne dëshmuam moralin politik

Asaf Ademi, ish Ministri i Kulturës i cili ishte nga rradhët e Alternativës është përfshirë në…

Ali Ahmeti takon piktorin kërçovar me famë botërore Omer Kaleshin!

Kreu i Bashkimit Demokrati për Integrim z.Ali Ahmeti në zyran e tij ka takuar artistin shqiptar…