“Netflix” ul cilësinë, për të zvogëluar ngarkesën në internet

Kanali televiziv “Netflix” do të zvogëlojë cilësinë e videove në shërbimet e tij në Evropë, për…

Mark Zuckerberg dhuron 720 mijë maska të emergjencës

Shefi i Facebookit, Mark Zuckerberg ka thënë se kompania e tij do të dhurojë 720 mijë…

Askujt nuk i jepet një mundësi e dytë për të krijuar një përshtypje të parë; Këto rregulla të mirësjelljes duhet t’i dimë të gjithë

Një zonjë apo zotëri nuk dallohet nga trashësia e kuletës, por nga mënyra se si sillet…

Do të flije në një hotel për një euro nata ? Në këmbim do jesh poshtë kamerave për 24 orë . Në Japoni mundesh.

Hotel që kushton një euro ? Nuk është utopi, ekziston me të vërtetë dhe ndodhet në…

Cilat janë gabimet tipike që bëjnë femrat në menaxhimin e financave?

Po cilat janë tri gabimet tipike që femrat bëjnë në menaxhimin e financave? Gabimi nr.1: Kapriçot…

HOROSKOPI DITOR, E HËNË 9 SHTATOR 2019

Dashi Pas një mjaft të lodhshme do të keni mundësi që të gjeni qetësinë. Po ashtu…

Zbritja e njeriut në Hënë ishte mashtrim, ja provat

Nga momenti që njeriu i parë ka ecur mbi hënë, në 1969-ën, teori të shumta konspirative…

10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në fakt ekzistojnë

Ka shumë vende në planetin tonë për të cilat shkenca nuk ka një shpjegim. Vende që…

Xhaminë më të madhe në botë po e ndërton Kina

Kina po ndërton xhaminë më të madhe në kontinentin Afrikan, edhe pse gjithnjë është akuzuar për…

Horoskopi Ditor 25.01.2019