Smoothie nga banania dhe kafja

Një koktej i freskët, shumë i shijshëm dhe i përshtatshëm për stinën Kombinimi i shijes së…

Sallatë ruse pa majonezë dhe proshutë: Shtojca më e shëndetshme për drekë solemne!

Në vend të majonezës përdoret jogurti, i cili jep shije të përsosur, freskuese. Përgatitja: Perimet e…

5 pajisjet shtëpiake të rrezikshme (nëse nuk pastrohen rregullisht)

Këto objekte mund të mbledhin mikrobet dhe kërpudhat që përfaqësojnë një rrezik potencial të ngjitjes Një…

Frigoriferi, 6 gabimet që nuk duhet bërë kurrë kur ngrini ushqimin

Frigoriferi është një pajisje e domosdoshme kur bëhet fjalë për kursimin e kohës dhe të parave,…

Sallatë dimërore me portokall të kuq dhe avokado

Ata që janë me dietë, për shkak të yndyrnave të mira të avokados, mund ta kalojnë…

8 rregulla për të ruajtur djathin dhe gabimin që e bëjmë të gjithë!

1.Në kantinë apo në frigorifer? Me përjashtim të djathërave të freskëta, rikotës dhe mocarelës, kantina është…

Caponata, pjata tipike e kuzhinës siçiliane

Menu Verore Caponata është një pjatë tipike e kuzhinës siciliane. Ky është një variant, sepse ekzistojnë…

Një kafe me akull për freski

Pasi të keni përgaditur kafen  duhet atë të shpërdani në një format me kube që pasi të…

Sa kohë kërkojnë perimet për t’u zierë dhe shtojcat për të përmirësuar shijen

Në këtë kohë të vitit, kur amvisat dëshirojë që tavolinës së tyre festive mos t’u mungojë…