Sa xhelozë jeni, bazuar në shenjën e horoskopit

Sipas astrologjisë, ka disa shenja zodiakale që kanë më shumë gjasa të jenë “mbytëse” dhe irracionale.

Xhelozia lind nga frika e humbjes së diçkaje, kur ndihesh i kërcënuar nga një tjetër gjë e jashtme. Është e pakontrollueshme, shpërthyese, “e nxehtë” dhe nuk ka asnjë mjet efektiv për ta ndaluar atë.

Megjithatë, disa njerëz kanë prirje të natyrshme drejt saj. Astrologjia ju tregon se kush janë shenjat më xheloze të zodiakut.

Kur bukuria nuk njeh moshë! VIP-at që janë bërë më të bukura gjatë plakjes

Ka shumë të famshëm që janë në një ndjekje të vazhdueshme për rininë e përjetshme.

Por femrat nga përpilimi ynë nuk janë aspak njëra prej tyre. Këto femra e shohin moshën e tyre si vetëm një numër në pasaportat e tyre dhe bëhen edhe më të bukura ndërsa plaken.

Bright Side admiron mençurinë dhe hirin e këtyre femrave dhe mund të deklarojmë me besim se bukuria nuk njeh moshë.

10 shtetet me tifozet më të nxehta

Nuk ka asnjë dyshim që futbollin e bëjnë më interesant tifozët. Herë pas here lojtarët kanë insistuar se nuk do të ishin asgjë pa tifozët e tyre. Pasioni dhe devotshmërisë që tifozët sjellin në lojë nuk krahasohet me asgjë.

Dhe kur flasim për tifozët femra, atmosfera në stadium bëhet më interesante me praninë e tyre. Ato shtojnë shkëlqimin në sport me veshjet e tyre të personalizuara dhe më e rëndësishmja bukurinë e tyre.

Gazeta Shqip

Nga Putin te Obama/ Pamjet që kanë turpëruar njerëzit e rëndësishëm të botës

Askush nuk u shpëton incidenteve të ndryshme, qofshin yje apo edhe politikanë të rëndësishëm.

Mediat e huaja kanë mbledhur momentet më të sikletshme të njerëzve më me influence të botës, mes tyre presidentë të vendeve të fuqishme të globit.

Këto pamjet pa asnjë dyshim që I kanë vënë në siklet dhe do të donin t’i zhduknin njëherë e mirë.

Gazeta Shqip

10 rastet kur Ivanka Trump ka lënë nam me veshjen

Ajo është e bukur dhe mjaft e suksesshme. E bija e Donald Trump është gjithmonë në qendër të vëmendjes me stilin e saj unik, por ndodh që herë pas here ajo të guxojë më tepër me veshjen.

Dhe në këto raste, nëna e 3 fëmijëve ka shkaktuar debate të forta në media. Më poshtë po ju tregojmë disa nga veshjet me të guximshme të Ivanka Trump.

Gazeta Shqip

Arilena Ara sjell versionin zyrtar të këngës përfaqësuese të Shqipërisë në Eurovision

Arilena Ara ka sjellë versionin zyrtar të këngës që do përfaqësonte Shqipërinë në Eurovision. Këngëtarja, e…

Akademia e filmit pas 93 vitesh në krizë, “Oscars” shtyhet për të paktën 4 muaj

Për herë të parë në 93 vite të ceremonisë së ndarjes së çmimeve “Oscar”, ky event…

Zbuloni 10 cilësi, që i kanë vetëm gratë e jashtëzakonshme

Ishte një kohë kur gratë ndiheshin të detyruara t’u përshtateshin standardeve. Ideja e një familje, për…

Të izoluarit nga koronavirusi lehtësimin e gjejnë te biçikletat

Sidnej, prill (Guardian) – Shitësit e biçikletave në Australi janë duke u përballur me vështirësi për…