“Netflix” ul cilësinë, për të zvogëluar ngarkesën në internet

Kanali televiziv “Netflix” do të zvogëlojë cilësinë e videove në shërbimet e tij në Evropë, për…

Pastrimi i interierit të veturave, i domosdoshëm për ta luftuar koronavirusin

Pastrimi i duarve dhe pastrimi e dezinfektimi i sipërfaqeve janë dy mënyrat më të mira për…

Eksperti i OKB: Kriza e karkalecave do të përhapet, rrezikon ushqimin e 25 milionë njerëzve!

Teksa bota lufton pandeminë e koronavirusit COVID-19, miliona njerëz në Afrikë e në Lindjen e Mesme…

Niseshte dhe qumësht/ Kombinimi i duhur për lëkurë rinore

Ushqyerja e shëndetshme është thelbësore për shëndetin dhe paraqitjen e lëkurës. Produktet natyrale janë gjithnjë përbërësit…

100 vite më parë, lufta me gripin spanjoll (Foto-lajm)

Fotografi bardhezi të 100 viteve më parë janë rikthyer me ngjyra, për të treguar se si…

E gjithë bota në ankth/ Del harta e vendeve më të prekur, Italia dhe SHBA të parat

Thuajse gjithë bota veç disa vendeve të treta në Afrikë, Amerikën Qendrore apo Azi janë të…

Letra imagjinare e Covid-19 drejtuar njerëzimit

Apeli i fortë i blogeres italiane Darinka Montiko bëhet viral. Letra imagjinare e koronavirusit drejtuar njerëzimit…

Shkolla model në rrjetin evropian SHFQ Milto Gurra -Strellcë, Kërçovë

Pas shumë punësh dhe angazhimesh stafi i Shkollës Fillore Milto Gurra në fshatin Strellcë të Kërçovës…

Pastrimi dhe dezinfektimi/ 2 hapat më të rëndësishëm të mbrojtjes nga koronavirusi

Hera e fundit që Organizata Botërore e Shëndetësisë shpalli një pandemi ishte qershori i vitit 2009…

Mërgimtarët e Amerikës i dhurojnë një Piano Qendrës për Kulturë të Kërçovës

Qendra e Kulturës Kërçovë pasurohet me një instrument muzikor shumë të rëndësishëm Grand Piano KAWAI RX2…