Volkswagen shitje rekorde në vitin 2019

Prodhuesi i makinave gjermane Volkswagen (VW) ka njoftuar se arriti shitje rekorde vitin e kaluar ose…

Nominimet për Oscar 2020

Akademia e Arteve dhe Shkencave në Shtetet e Bashkuara shpalli nominimet e filmave në 24 kategori…

Mbetjet e kafesë përdoren për të prodhuar këpucë

Për prodhimin e një palë mbathje përdoren 300 gramë mbeturina kafeje. Kjo është e barabartë me…

Makinat e përdorura më të shitura për vitin 2019

Sipas faqes britanike AA Cars, makinat e përdorura që shiten më shumë në Britani janë jo…

Balanca ideale mes të qenit nënë dhe grua në karrierë, a ekziston në të vërtetë?

Të jesh një nënë dhe që njëkohësisht punon, nuk është kurrë e lehtë. Të pasurit një…

Modeli më i shitur, Volkswagen prezanton makinën e re

Wolksvagen ka preznatuar mishërimin më të ri të golfit të tij ikonik me shpresën se vetura…

Pse dështoi makina më e lirë në botë, 1500 euro e re

Me 1500 euro mund të blihet një motoçikletë, ka madje dhe biçikleta të shtrenjta që kushtojnë…

Imazhe të forta mes dy botëve, si jetojnë dhe si vuajnë njerëzit

E kemi dëgjuar shpesh shprehjen “Jeta është e padrejtë”. Dhe këtë e hasim përditë, në forma…

Pa Gjurme- Ekskluzive/ Mundësoi fotot e Bleona Matës nga Anglia, tani kërkon para për ta sjellë (Pjesa e 1)

Pjesa e pare e Emisionit Pa Gjurme 28 maj Pa Gjurme- Ekskluzive/ Mundesoi fotot e Bleona…

Danimarka po i ndërton nëntë ishuj gjigantë artificialë

Autoritetet në Danimarkë planifikojnë t’i ndërtojnë nëntë ishuj artificialë jashtë brigjeve të Kopenhagës me një sipërfaqe…