Mision i pamundur? Me pak fantazi këta njerëz kanë zgjidhur çdo gjë

Truri është një mister që shumë njerëz do të donin të zgjidhnin. Por ndonjëherë është shumë…

Qershori do të sjellë eklips të diellit dhe të hënës

Për amatorët e qiellit e yjeve muaji që vjen do të jetë mjaft aktiv, duke nisur…

Shkencëtarët: Vullkani më i madh në botë gjendet nën këto dy shkëmbinj të vegjël

Me vetëm dy shkrepa qe ngrihen rreth 50 metra mbi nivelin e detit, vullkani inaktiv Pūhāhonu…

Zbuloni 10 cilësi, që i kanë vetëm gratë e jashtëzakonshme

Ishte një kohë kur gratë ndiheshin të detyruara t’u përshtateshin standardeve. Ideja e një familje, për…

Satelitët do të ndihmojnë në kërkimin e plastikës në oqeane

Gjuetia e plastikës në oqeane bëhet më e lehtë falë satelitëve: vëzhgimet e tyre, të analizuara…

Paralajmërojnë ekspertët botërorë: Ja rreziku që na kanoset pas pandemisë së koronavirusit!

Pasi të ketë kaluar faza akute e urgjencës së koronavirusit, ekziston rreziku që të shihni shfaqjen…

Studim: Koronavirusi mund të bëhet si gripi sezonal/ Distancimi fizik, i domosdoshëm

Parashikimet nga specialistët sugjerojnë, që masa periodike e distancimit fizik, mund të bëhet e domosdoshme nëse…

Fjetja herët i bën mirë Tokës, emetohet më pak CO2

Fjetja herët i bën mirë planetit. Ekspertët e energjisë thonë se nëse do të flinim dy…

Mister më i madh kozmik, shumë pranë zbardhjes

Yjet, galaktikat, planetët, pothuajse gjithçka që përbën jetën tonë të përditshme i detyrohet ekzistencës së saj…