“Netflix” ul cilësinë, për të zvogëluar ngarkesën në internet

Kanali televiziv “Netflix” do të zvogëlojë cilësinë e videove në shërbimet e tij në Evropë, për…

Facebooku do të fshijë të gjitha postimet dhe videot me lajme të rreme

Kompania Facebook po harton një plan masash kundër lajmeve të rreme mbi koronavirusin dhe është angazhuar të…

iOS 14 do t’i mbështesë të gjitha pajisjet të cilat tani e përdorin iOS 13

pajisjet të cilat tani e përdorin iOS 13 Prezantimi i softuerit të Apple iOS 14 nuk…

Avasti akuzohet për shitje të të dhënave të përdoruesve kompanive të mëdha

Kur bëhet fjalë për softuerin antivirus, Avasti është ndoshta një nga opsionet më të njohura dhe…

Facebooku ka prezantuar një vegëz të re me të cilën u mundëson përdoruesve të shohin sa…

Shikoni sa njerëz kanë marrë fotot tuaja në Instagram

Një hile në Instagram ju lejon të shihni se sa njerëz i ruajtën fotot tuaja. Thjesht…

Programet e rrezikshme të instaluar në telefona: Cilat janë ato dhe si t’i heqim

Një rrezik i ri për përdoruesit e Android: janë zbuluar aplikacione që dëmtojnë telefonin tuaj dhe…

Imazhi i ri i publikuar zbulon se Galaxy S20 Ultra do të ketë kamerë me zmadhim optik 100x

Rrjedhjet e Galaxy S20 po rritin ritmin ndërsa numërojmë ditët në ngjarjen tjetër Unpacked të Samsung.…

Barclays: iPhone 12 mund të ketë fuqinë e një MacBook Pro dhe sensorë të përmirësuar 3D

Duket se formacioni i ri i iPhone 12 do të jetë një nga pajisjet më të…

Zbulohet dizajni dhe opsionet e ngjyrave të Galaxy Buds+

Dëgjuset Samsung Galaxy Buds+ u shfaqën së pari javën e kaluar, kur një raport sugjeroi që…