Grubi: Vendimi është marr, BDI do të dal e vetme në zgjedhje

Asnjë nga partitë shqiptare në opozitë, e vetme nuk mund të fitojë ndaj BDI-së, thekson Artan…

Ajdini: PDSH-ja do ti fiton zgjedhjet e 12 prillit

Sektretari I PDSH-së një intervistë dhënë televizonit lokal Pollogu

N'POLLOG I FTUAR SALI AJDINI – SEKRETAR GJENERAL I PARTISË DEMOKRATIKE SHQIPTARE

N'POLLOG I FTUAR SALI AJDINI – SEKRETAR GJENERAL I PARTISË DEMOKRATIKE SHQIPTARE

Posted by Tv Uskana on Wednesday, January 22, 2020

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami thotë se janë të gatshëm që edhe të vetëm të sfidojnë Bashkimin Demokratik për Integrim

Intervista e plotë e Kryetarit Kasami për ‘Kosovapress’ Kryetari i Lëvizjes Besa në Maqedoninë e Veriut,…

Ziadin Sela: Pa kërkuar falje Serbia për krimet e luftës në Kosovë, nuk ka “mini-shengen”

Ziadin Sela nga Tirana ka deklaruar se Serbia fillimisht duhet të pranoj krimet e bëra në…

Ziadin Sela: Arsimi në gjuhën shqipe është degraduar edhe pse gati dy dekada Ministri është shqiptarë

Ziadin Sela sonte ka takuar banorët e Sllatinës,në parafushatën e emruar ,,bashkëbisedim me qytetarët” ku është…

Ali Ahmeti thotë se i ishte ofruar ndarja e Maqedonisë në vija etnike, por kishte refuzuar

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti konfirmon në një intervistë tha se partia e tij nuk do…

Merkel: Do bisedojmë në Këshillin e BE-së edhe për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Kancelarja gjeramane, Angela Merkel, shprehu mbështetjen e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë…

Hill: Detyrat e integrimit janë për t’u kryer dhe jo pengesa për t’u ndalur

Në Tiranë u zhvillua sot Samiti i Europës Jug-Lindore për Paqe, ku morën pjesë udhëheqës të…

Eksperti rumun: Pas bllokimit të negocjatave nevojitet një qasje tjetër me Francën

Pas bllokimit të negocjatave, me Francën nevojitet një qasje tjetër, ajo e inteligjencës dhe afrimit, thotë…

Makron do të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Presidenti francez Emanuel Makron (Emmanuel Macron) pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e…