Mickoski kundër masave të Zaevit: Të mos shkurtohen pagat e punëtorëve

Kreu i partisë opozitare OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp kërkoi nga kreu…

SAShK nuk pajtohet me propozimin e Zaevit për të ulur pagat në administratë

Sindikata e Pavarur e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SAShK) nuk pajtohet me propozimin e LSDM-së për…

Zgjedhjet edhe zyrtarisht shtyhen, data e re do të caktohet pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

Data për zgjedhjet parlamentare të vitit 2020 do të përcaktohet pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme…

Karrenbauer nuk do të garojë për të zëvendësuar Merkelin në postin e kancelares

Kryetarja e partisë qeverisëse në Gjermani, Annegret Kramp-Karrenbauer, nuk do të garojë për të zëvendësuar Angela…

Liderët e Ballkanit më 16 shkurt në Bruksel

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka thirrur më 16 shkurt një takim joformal me liderët…

Kreshnik Bekteshi apel spektrit politik!

Përmes faqes së tij personale në facebook dhe kanalit zyrtar të subjektit partiak, ju drejton një…

Zgjerimi në Ballkanin Perëndimor prioritet i KE-së, thotë komisionari Varhelyi

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, tha se Komisioni Evropian (KE) do ta vendosë…

Osmani tregon arsyen se pse BDI-ja bllokon Kodin Zgjedhor

Bashkimi Demokratik për Integrim vlerëson se mosbalancimi i numrit të votuesve në njësitë zgjedhore do të…

Kasami: ASH se mbajti fjalën, Besa do të vazhdoj t’i mbrojë votuesit opozitar

Pas mbledhjes së Kuvendit Qendror të Lëvizja Besa sonte në Tetovë, kreu i kësaj partie Bilall…

Kasami: Të gatshëm edhe të vetëm të dalim në zgjedhje

Lëvizja Besa në kuadër të fushatës së prezantimin e platformës së saj, sonte ka realizuar takim…