Merkel: Do bisedojmë në Këshillin e BE-së edhe për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Kancelarja gjeramane, Angela Merkel, shprehu mbështetjen e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë…

Edi Rama padit Ramush Haradinajn për “shpifje”

Reagoi kryeministri i Kosovës në largim Ramush Haradinaj pas padisë së kryeministrit, Rama. Ai tha, se…

Vuçiç: Shqiptarët duan të dominojnë Ballkanin!

/TAR

Euronews nisi transmetimet për Shqipërinë, Kosovën e Maqedoninë e Veriut

Dje kanë nisur transmetimet e pandërprera 24-orëshe nga Tirana stacioni më i ri televiziv i përkushtuar…

Hill: Detyrat e integrimit janë për t’u kryer dhe jo pengesa për t’u ndalur

Në Tiranë u zhvillua sot Samiti i Europës Jug-Lindore për Paqe, ku morën pjesë udhëheqës të…

Eksperti rumun: Pas bllokimit të negocjatave nevojitet një qasje tjetër me Francën

Pas bllokimit të negocjatave, me Francën nevojitet një qasje tjetër, ajo e inteligjencës dhe afrimit, thotë…

Zaev për “Danas”: Makroni e di se për Ballkanin BE-ja nuk ka alternativë tjetër

Beograd, 26 tetor – Përveç për botimin e “Politika”, Kryeministri Zaev dha një intervistë edhe për…

Stevo Pendarovki, Presidenti i Maqedonisë së Veriut mori pjesë në Samitin e paqes për Evropën Juglindore që po mbahet në Tiranë.

“Mungesa e caktimi të datës për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, problemi me vizat e Kosovës,…

Katër skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

Ish-diplomati dhe studiues i Ballkanit në Forumin Gjeopolitik të Kembrixhit, Timothy Les ka përmendur katër skenarë…

20 parti, 4 koalicione dhe 1 kandidat i pavarur ia mësyjnë Kuvendit

Të gjitha partitë politike, kanë bërë publike listën e kandidatëve, me të cilët do t’i hyjnë…