Thaçi: Shqiptarët, faktorë të stabilitetit në Maqedoninë e Veriun

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka mirëpritur arritjen e marrëveshjes për formimin e Qeverisë së re…

Bruksel, nesër bisedime në nivel ekspertësh Kosovë-Serbi

Kosova dhe Serbia pritet të vazhdojnë nesër në Bruksel bisedimet në nivelin e ekspertëve, gjatë të…

Kurti: Ngërçi institucional shfaqet vetëm kur përjashton zgjedhjet

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se nuk është e vërtet se ka ngërç institucional,…

Kurti iu thotë ambasadorëve të QUINT-it se veprimet e Thaçit janë përtej mandatit tij

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti bashkë me ministrin në detyrë të Financave…

Kurti: Thaçi po mundohet të kapë trenin e fundit, por s’ka më trena për të

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se vendimi i presidentit Hashim Thaçi, që t’ia japë…

Albin Kurti-kryeministër i ri i Kosovës

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tashmë zyrtarisht ka marrë pozitën e kryeministrit të Kosovës. Me…

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur marrëveshje për koalicion qeverisës. Lideri i…

Mbledhje koordinative, Sejdini takon Ademin

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Maqedonisë dhe të Federatës së Futbolit të Kosovës, në “Shtëpinë…

Edi Rama padit Ramush Haradinajn për “shpifje”

Reagoi kryeministri i Kosovës në largim Ramush Haradinaj pas padisë së kryeministrit, Rama. Ai tha, se…