“BE mund të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”/ Reuters: Vendimi në mes të javës

Bashkimi Evropian mund të fillojë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, sipas një…

Tronditet Tirana, dy tërmete të fortë

Dy tërmete të fuqishëm sapo kanë rënë tani në Tiranë, lëkundja e parë ka qenë mjaft…

Në 2020-n Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria më të ndoturat në Europë

Cilësia e ajrit, ujit dhe tokës ku jetojmë, pa diskutim që janë një përcaktues i rëndësishëm…

Edi Rama padit Ramush Haradinajn për “shpifje”

Reagoi kryeministri i Kosovës në largim Ramush Haradinaj pas padisë së kryeministrit, Rama. Ai tha, se…

Vuçiç: Shqiptarët duan të dominojnë Ballkanin!

/TAR

Euronews nisi transmetimet për Shqipërinë, Kosovën e Maqedoninë e Veriut

Dje kanë nisur transmetimet e pandërprera 24-orëshe nga Tirana stacioni më i ri televiziv i përkushtuar…

Hill: Detyrat e integrimit janë për t’u kryer dhe jo pengesa për t’u ndalur

Në Tiranë u zhvillua sot Samiti i Europës Jug-Lindore për Paqe, ku morën pjesë udhëheqës të…

Eksperti rumun: Pas bllokimit të negocjatave nevojitet një qasje tjetër me Francën

Pas bllokimit të negocjatave, me Francën nevojitet një qasje tjetër, ajo e inteligjencës dhe afrimit, thotë…

Stevo Pendarovki, Presidenti i Maqedonisë së Veriut mori pjesë në Samitin e paqes për Evropën Juglindore që po mbahet në Tiranë.

“Mungesa e caktimi të datës për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, problemi me vizat e Kosovës,…

Shqipëria turistike destinacioni ynë …

#ShqipëriaTuristike 🇦🇱 përgjatë muajve janar – korrik 2018 🗓 ka mirëpritur 324 mijë vizitorë më shumë se një vit më…