Indeksi i perceptimit të korrupsionit, Shqipëria shënon përkeqësim

Shqipëria ka shënuar përkeqësim në Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2017, të publikuar mbrëmjen…

Rama jep detaje për shpalljen e 2018-ës, “Vit Mbarëkombëtar i Skënderbeut”

Kryeministri Rama jep detaje për vendimin e parë të qeverisë së re, shpalljen e 2018-ës, Vit…

Më 9 shtator do të mblidhet seanca e parë parlamentare për legjislaturën e re

Seanca e parë parlamentare për legjislaturën e re do të mblidhet më 9 shtator, në orën…

Vlorë, ministrat e rinj takohen sot me Kryeministrin Rama

Një ditë pas zyrtarizimit, ministrat e rinj takohen sot me Kryeministrin Rama. Ky takim do të…

Edi Rama shpalli nga Asambleja Parlamentare e PS-së emrat e kabinetit të tij të ri qeveritar

Nga e hëna, qeveria e re “Rama 2” do të nisë zyrtarisht punën. Edi Rama shpalli…

Euronews, pesë sfidat e Edi Ramës

Zgjedhjet në Shqipëri kanë tërhequr vëmendjen tek mediat ndërkombëtare dhe fillimisht marrë shkas nga exit poll-et…

Mogerini në fillim të marsit viziton Ballkanin

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian Federica Mogherini javën e ardhshme do ta vizitojë Ballkanin Siç njofton…

SHBA sjell qindra mjete ushtarake të blinduara edhe në Shqipëri, çfarë po ndodh?

Ushtria shqiptare duket se do të pajiset së shpejti me disa mjete të tjera tokësore dhe…

“Më në fund doli një Kryeministër shqiptar që ua tregoi historinë grekëve dhe shkatërroi mitin fals të Vorioepirit”

Shkruan: Spartak Ngjela Doli më në fund një kryeministër shqiptar që iu tregoi historinë shqiptare politikës…

Rama ironizon Nishanin: Dekretet e ministrave, Presidenti bisedon me Kushtetutën, Kushtetuta bisedon me Presidentin

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar vendimin e Kreut të Shtetit për të dekretuar lirimin nga detyra…