Bayerni e Leipzigu ndajnë pikët në kryendeshjen e javës në Gjermani

Bayerni dhe Leipzigu kanë barazuar pa gola në kryendeshjen e javës së 21-të në Bundesligë. Bavarezët…

Jetmira Dervishi, femra e pare shqiptare me licence evropiane ne sferen e karatese.

Ne 6.02.2020 ne Budapest te Hungarise pas provimeve tre ditore teorike dhe praktike para Komisionit Evropian…

FFM: Të përgjigjet secili që ka bërë përvetësim të fondeve

Federata e Futbollit të Maqedonisë përmes një kumtesë deri te mediumet potencon qartë se po përballet…

Hidhet shorti i çerekfinaleve, shmanget El Clasico

Nuk do të ketë të përplase El Clasico, Real Madrid-Barcelona në çerekfinale të Kupës së Mbretit.…

U kritikuan për cigare, sot mposhtin Austrinë

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall, e ka nisur në mënyrë të jashtëzakonshme raundin e parë kualifikues…

Rrahje në stërvitje tek Bayern Munchen

Në ngjarje e turpshme ka ndodhur dje (29.01.2020) në seancën stërvitore të Bayern Munchenit. Gjatë seancës…

Mbledhje koordinative, Sejdini takon Ademin

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Maqedonisë dhe të Federatës së Futbolit të Kosovës, në “Shtëpinë…

Halaand “monstruoz”, Dortmundi përmbys Augsburgun, Rashica asist

Sukses spektakolar dhe me përmbysje i Borussias së Dortmundit falë “monstruozit” Halaand. Në sfidën e parë…

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Reali i Madridit i falet brazilianit Casemiro në takimin e “Santiago Bernabeut” ndaj Sevillas. Braziliani 27-vjeçar,…

Eibari shtang Atleticon, shënojnë Burgos dhe Exposito

Humbje e papritur dhe e pajustifikueshme deri diku e Atleticos së Madridit në fushën e Eibarit.…