A shkaktohet diabeti nga stresi? Ja çfarë thonë shkenctarët

Që ëmbëlsirat shkaktojnë diabetin dihet, por është dhe stresi ai që ndikon tek kjo sëmundje. Shkenctarët…

Mos përdorni më letër alumini, shkakton probleme serioze

Alumini është metali më i bollshëm në planet, atë e gjejmë kudo duke nisur nga letra…

BE dhe SHBA: Të punohen obligimet për mbajtje të zgjedhjeve kredibile

Siç u dakordua më 2 qershor, qëndron në dokument, katër partitë duhet të arrijnë marrëveshje për…

Personave me të ardhura të ulëta automatikisht do t’u vazhdohet sigurimit shëndetësor

Drejtori i FSSHM-së Orhan Ramadani tha se si të ardhura të familjes konsiderohen të ardhurat personale…

Zoran Zaev: Nuk ka kushte për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme më 24 prill

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka mbajtur një konferencë shtypi me gazetarët, ku ka zyrtarizuar qëndrimin…

Ramstore Mall: Bëjmë pastrim, nxjerrim gjithçka jashtë …

Fillon shit-blerja më e madhe sezonale në Ramstore Mall në Shkup nga 3 deri 07 shkurt…

Fillon takimi mes Kasamit dhe Ostrenit …

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami dhe ai i partisë Uniteti, gëzim Ostreni, kanë filluar takimin…

KE­ja kërkon bashkëpunim konstruktiv të partive në Maqedoni, e jo të sulmohet Hani

Zëdhënësja e eurokomisarit Johanes Han, Maja Kocijançiç, në një deklaratë për MIA-n kërkoi në emër të…

Zëri i Uskanës: Emblema që i dha jetë një qyteti krenar! Përcjell nga komentet e qytetareve …

Tek sa Ai shpaloste programin për ta kthyer ëndrrën e kërçovarve në realitet, atë nuk ngurruan…

Analistët: Gruevski nuk duhet të reklamohet në evenimente qeveritare…

​Gruevski mori pjesë gjatë firmosje së marrëveshjes me kompaninë “Van Holl”. Mbajti fjalim me rastin e…