Cili është çmimi që duhet të paguajë Maqedonia që të ruajë BE-në?

Maqedonia dje përsëri filloi të aplikojë masën e mbylljes së kufirit për disa orë me Greqinë.…

Federalizimi si shpresë për barazi, por mungon platforma

Propozimi për federalizimin e Maqedonisë (II) Shkelzen Lushaj: “E vërteta është se federalizimi trajtohet si ide…

The Star: Shkupi, një Disneyland madhështor helenistik

Sipas një opinioni të gazetarit dhe fotografit Cody Punter, Shkupi është shndërruar në një Disneyland madhështor…

OBSH: Taksoni ushqimet dhe pijet e dëmshme për shëndetin

Thirrja – OBSH-ja sugjeron taksim të ushqimeve të pashëndetshme, ndërsa obeziteti është bërë faktor problematik edhe në…

Jeni gjithnjë me vonesë? Shkencëtarët zbulojnë arsyet

Është njerëzore që ndonjëherë të mbërrini vonë në një takim, punë etj. Por për disa, të qenit…

Sheqeri, rrezik varësie si kokaina

Sheqeri është kokaina e re. Kështu e ka cilësuar eksperti i humbjes në peshë, doktori Sally…

GazetaEpokaShqiptare: FBI kërkon prej Maqedonisë arrestimin e të dyshuarve për aferën “Telekom”?

Pas pranimit të dëshmisë, së Slobodan Bogoevskit për rastin e “maxhar Telekomit nga Gjykata e New…

Ja pse Rama refuzon t’i takojë liderët shqiptarë në Maqedoni!

Kryeministri shqiptar Edi Rama është i zhgënjyer dhe nuk do të takojë liderët e partive shqiptare…

Presh në furrë me mish të tymos pate

Përbërësit: 4 presh 100 gr djathë që shkrin (zgjidheni vetë) 6 feta mish i tymos prej pate…

Cheescake ose biskota me nutela

Përbërësit: Biskota të thata 250 gr Gjalpë 80 gr Djath kremoz filadelfia 320 gr Nutella 5…