Pica omeletë me këpurdha dhe sallamë …

PËRBËRËSIT: 6 vezë 2 lugë me miell misri 200 ml qumësht 200 g sallamë 100 g…

Vladimir Putin më i pasur se Bill Gates?

Që Vladimir Putin është një prej njerëzve më të fuqishëm në botë kjo nuk është një…

S`ka marrëveshje , Van Hojte largohet drejt Brukselit

Pas një ore diskutim në klubin e deputetëve, përfaqësuesit e katër partive politike me ndërmjetësimin e…

Kupa e Mbretit, Barça e Celta Vigo në gjysmëfinale

“Tripleta” e dytë radhazi nuk është një gjë e pamundur për Barcelonën, sidomos pas kualifikimit për…

Pato te Chelsea: Jam shumë i lumtur për rikthimin në Europë

Pato rikthehet në Europë për të tentuar sërish shanset në futbollin e të mëdhenjve. Ish sulmuesi…

Kupa e Italisë, Juventusi me një këmbë në finale.

Juventusi me një këmbë në finalen e Kupës së Italisë. Kampionët në fuqi të trofeut mposhtën…

Lyrical Son – këngëtareve: Ndërrojeni mjekun se po përngjani …

Reperi kosovar Lyrical Son ka thumbuar këngëtaret shqiptare që i janë nënshtruar ndërhyrjeve të kirurgjisë estetike.…

Cilësia e dietës ushqimore ndikon në cilësinë e gjumit …

Dieta ushqimore dhe gjumi janë të ndërlidhura në aspektin e jetesës së shëndetshme që do të…

Pija e “mrekullisë” që vret qelizat e kancerit …

Pija e “mrekullisë” siç e kanë pagëzuar është shpikje e z. Seto i cili pretendon se…

Virusi Zika arrin edhe Europë, një i infektuar në Danimarkë

 Një rast tjetër është regjistruar në Evropë me virusin Zika, kësaj radhe në Danimarkë. Një turist…