Diplomacia ndërkombëtare u çua në këmbë për Maqedoninë, Orav shkon në Bruksel

Po bëhet e paqartë nëse sot do të prezantohet raporti i BE-së dhe SHBA-ve i cili…

Rritet numri i të sëmurëve nga gripi, janë regjistruar 12.237 raste

Gjatë javës së gjashtë të vitit (nga 8 shkurti deri më 14 shkurt) në Republikën e…

Renditja UEFA, Kampionati Shqiptar fiton 3 pozicione

Futbolli shqiptar fiton terren në Kontinentin Europian. Në klasifikimin më të fundit të publikuar nga UEFA,…

Nis “Contdown” për sfidën botërore të boksit Keta-Uzun

Kampioni shqiptar, Keta perballe sfidantit te tij per te mbrojtur Gjerdanin e Arte. Pallati i sportit…

Shkëndija afron një sulmues nigerian

Shkëndija e Tetovës bën një tjetër goditje. Klubi kuqezi huazoi sulmuesin nigerian Eyo Kufre Ebong, duke…

Këshilli Penal sot duhet të sjell vendimin për Jankullovskën, Bozhinovskin dhe Gurin

Këshilli Penal sot duhet të vendosë nëse do të ketë paraburgim të ish-ministres të Punëve të…

Reagon rinia e Lëvizjes Besa: Prokuroria Speciale të nis hetimin për “Maxhar Telekom”

Lëvizja BESA kërkon hapjen e procedurës nga Prokuroria Speciale rastin “Maxhar Telekom”, ku sipas tyre, të…

Arrestohen dy të rinjë në Kërçovë të dyshuar për mbytjen e një të moshuari

Policia e Kërçovës ka arrestuar personat E.Z (20) dhe S.F (21), që të dy nga Kërçova,…

Jeni të stresuar? Ja çfarë ushqimesh duhet të hani…

Qetësohuni dhe konsumoni këto ushqime kur jeni të stresuar, do të ndiheni më mirë. Tërshërë me…