Ja sesi Ahmeti e shpëtoi planin e VMRO-DPMNE-së, ja votimi në Parlament

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti është përkujdesur deri në fund që të realizohet plani i hartuar…

Mbaroi pushimi dimëror, nesër nis gjysmë vjetori i dytë nëpër shkolla

Rreth 270 mijë nxënës të shkollave fillore dhe të mesme do të fillojnë nesër gjysmë vjetorin…

Orav: Në Maqedoni jemi nën kërcënim

Ambasadori i BE-së në Shkup, Orav thotë se përfaqësuesit evropian janë nën kërcënim, pavarësisht se ia…

Privilegjet që gëzon Nikolla Gruevski si ish-kryeministër

Sipas Ligjit plotësues të Ligjit për Qeverinë e Republikës së Maqedonisë, i votuar në vitin 2013…

KV ” Shutova ” nis fazën përgatitore për pjesën e dytë të kampionatit në Ligën e Parë të Volejbollit në RM

Me hov të vrullshëm KV ” Shutova ” nis fazën përgatitore për pjesën e dytë të…

Qeveria e re kalimtare, ekspertët: Formalisht, LSDM-ja pa ministra

As sot nuk pritet ndonjë vendim, nëse ministrat dhe zëvendësministrat nga radhët e LSDM-së të cilët…

KE: Inkurajojmë qeverinë e re që të organizojë zgjedhje kredibile

Komisioni Evropian përkujtoj partitë politike se zbatimi i Marrëveshjes së Përzhinos ka rëndësi të madhe për…

Maqedoni, kriza thellohet, nuk mësuam asgjë nga e kaluara!

Mungesa e dialogut në Maqedoni solli Marrëveshjen e Përzhinos. Marrëveshje kjo që pretendoi të sillte frymë…

Çfarë i ndodh trupit nëse flini me kokë lagur?

Të flesh gjumë me kokë lagur, është një veprim që nuk këshillohet të bëhet, pasi ka…

Peshku zvogëlon rrezikun e vdekjes së parakohshme!

Studimi i zhvilluar nga shkencëtarë të universiteteve të Uashingtonit dhe Harvardit në Shtetet e Bashkuara të…