Smoothie nga banania dhe kafja

Një koktej i freskët, shumë i shijshëm dhe i përshtatshëm për stinën Kombinimi i shijes së…

Sallatë ruse pa majonezë dhe proshutë: Shtojca më e shëndetshme për drekë solemne!

Në vend të majonezës përdoret jogurti, i cili jep shije të përsosur, freskuese. Përgatitja: Perimet e…

Ju janë zvogëluar rrobat në rrobalarëse? Mos u brengosni, mund t’i ktheni në gjendjen e mëparshme

htrirja e rrobave të cilat janë rrudhur gjatë larjes shpesh nuk do të jetë e efektshme…

Volkswagen shitje rekorde në vitin 2019

Prodhuesi i makinave gjermane Volkswagen (VW) ka njoftuar se arriti shitje rekorde vitin e kaluar ose…

Zbulimi i madh/ Shkencarët krijojnë imituesin që ngarkon dije direkt në trurin tuaj

Njeriu nuk rresht kurrë së kërkuari dijen. A keni menduar ndonjëherë se mund të merrni dije…

Edi Rama padit Ramush Haradinajn për “shpifje”

Reagoi kryeministri i Kosovës në largim Ramush Haradinaj pas padisë së kryeministrit, Rama. Ai tha, se…

Remzi Memedi: Ndryshimi do të nis nga Kërçova

Aleanca për Shqiptarët mbrëmë ka përmbyllur takimet me qytetarët shqiptarër nëpër vendbanimet që gravitojnë nga Komunën…

5 këshilla për të kapërcyer shpejt ndarjen tuaj me partnerin

Ndarja është pak a shumë sikur dikush po vdes. Ju hidhëroheni për dashurinë e humbur, ndjeni…

Nominimet për Oscar 2020

Akademia e Arteve dhe Shkencave në Shtetet e Bashkuara shpalli nominimet e filmave në 24 kategori…

Mjekët britanikë nxjerrin miliona duke riparuar virgjërinë e vajzave myslimane

Një hetim i gjerë tregon se mjekët britanikë po fitojnë miliona duke kryer operacione “sekrete” për…